Czy urządzenie do modelowania sylwetki może zastąpić siłownię?

19 grudnia, 2021

Zabiegi modelowania sylwetki często reklamowane są jako alternatywa dla tradycyjnych treningów na siłowni. Czy rzeczywiście tak jest? W naszej ofercie znajdziesz urządzenie do modelowania sylwetki Sculpting Pro, które działa na zasadzie elektrostymulacji. Pobudza mięśnie podobnie jak trening, chociaż bardziej intensywnie, i przynosi podobne efekty, jednak polecamy go raczej jako dodatek do ćwiczeń niż ich substytut.

Jak działa urządzenie do modelowania sylwetki Sculpting Pro

Sculpting Pro to urządzenie do modelowania sylwetki, w którym zastosowano technologię HIFEM (High Intensity Focused Electro-Magnetic), czyli elektromagnetyczną stymulację mięśni. W efekcie dochodzi do tzw. skurczów supramaksymalnych, które umożliwiają rzeźbienie mięśni i efektywne spalanie tkanki tłuszczowej.

Przy pomocy Sculpting Pro można wyrzeźbić różne partie ciała: brzuch, pośladki, uda, łydki. W wybrane miejsca przykłada się specjalne pady, które generują energię elektromagentyczną i przekazują ją w głąb tkanki mięśniowej, bez negatywnego wpływu na skórę. Zabieg ten wykonuje się w celu wyrzeźbienia mięśni, wzmocnienia ich, ujędrnienia skóry oraz spalenia lokalnej tkanki tłuszczowej.

Modelowanie sylwetki z wykorzystaniem elektrostymulacji może być elementem terapii łączonej. Pozwala wówczas na uzyskanie maksymalnych efektów. Można połączyć go z endermologią czy karboksyterapią.

Modelowanie ciała w gabinecie a trening na siłowni

Faktem jest, że prezentowane przez nas urządzenie do modelowania sylwetki działa podobnie jak trening. Jeden zabieg odpowiada pięciu godzinom ćwiczeń na siłowni. Dochodzi wówczas do 20 tysięcy skurczów mięśni. Taka intensywność ćwiczeń nie jest osiągalna podczas zwykłych treningów. W efekcie tkanka mięśniowa zmienia swoją strukturę, przystosowując się do tak intensywnego wysiłku, natomiast tłuszcz w miejscu zabiegowym ulega redukcji. Po zabiegu urządzeniem Sculpting Pro nie ma zakwasów, jak po intensywnych ćwiczeniach na siłowni. Może jednak wystąpić delikatne zmęczenie, które jednak szybko mija.

Efekty rzeźbienia sylwetki stabilizują się w czasie. Jednak następują dużo szybciej niż rezultaty po zwykłej aktywności fizycznej. Optymalne efekty można uzyskać po wykonaniu serii co najmniej 4 zabiegów w 7‑dniowych odstępach.

Elektrostymulacja to świetny sposób na wspomaganie treningów, nie zalecamy jednak traktowania tego zabiegu jako substytut aktywności fizycznej. Warto zachęcać pacjentów do regularnych ćwiczeń na siłowni. Utrzymywanie zdrowego stylu życia wpływa korzystnie na wygląd sylwetki i wzmacnia efekty zabiegów medycyny estetycznej. 

Elektrostymulacja mięśni – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do zastosowania tego innowacyjnego sprzęt do modelowania sylwetki jest każda potrzeba wyrzeźbienia sylwetki. Zabieg ten polecamy w szczególności osobom aktywnym, które chcą spotęgować efekty treningów. Elektromagentyczna stymulacja pomaga w budowaniu mięśni, ale też ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej opornej na tradycyjne ćwiczenia.

Zabieg Sculpting Pro jest odpowiedni dla każdego, kto chce wzmocnić mięśnie głębokie brzucha, aby zapewnić wsparcie całemu ciału. Urządzenie poprawia sprawność fizyczną i zmniejsza ryzyko kontuzji podczas uprawiania sportów. Działa na partie mięśniowe, które stabilizują tułów i przeciwdziała wadom postawy.

Co ważne, spalanie tłuszczu przy pomocy elektrostymulacji można wykorzystać również w walce z niedoskonałościami ciała po ciąży. Urządzenie do modelowania sylwetki pomaga w zwężeniu talii, ale też wzmacnia mięśnie proste brzucha i przywraca ich funkcjonalność po rozejściu się. Seria systematycznie wykonywanych zabiegów pozwala na przywrócenie wyglądu ciała sprzed porodu.

Przeciwwskazania do modelowania ciała przy pomocy Sculpting Pro:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • metalowe implanty lub biżuteria w obszarze zabiegowym,
  • choroby nowotworowe.

Jeżeli planujesz zakup urządzenia medycznego do swojego gabinetu, skontaktuj się z naszymi doradcami – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt z zakresu medycyny estetycznej.