HIFU XDERM – poznaj urządzenie do nieinwazyjnego liftingu ultradźwiękami 

31 marca, 2022

W dzisiejszych czasach żyjemy bardzo intensywnie, co odbija się na kondycji skóry. Skutecznym wsparciem są zabiegi przy użyciu specjalistycznych sprzętów, na które decyduje się coraz większe grono Pacjentów. Jednym z nich jest HIFU XDERM – urządzenie pozwalające na wykonanie nieinwazyjnego liftingu praktycznie bez okresu rekonwalescencji, na który wiele osób nie chce tracić czasu. Sprawdź zasadę działania i zalety tego urządzenia! 

Jak działa technologia HIFU XDERM?

W urządzeniu HIFU XDERM zastosowano technologię polegającą na emisji fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości (high intensity focused ultrasound). Skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych kierowana jest na wybrany obszar ciała za pomocą specjalnych głowic. Energia urządzenie dociera do głębokich warstw skóry, na poziomie mięśniowo-powięziowym tkanek. 

To właśnie warstwa mięśniowo-powięziowa (SMAS) stanowi podporę dla skóry i odpowiada za jej zwartą, gęstą i napiętą strukturę. Podczas zabiegu HIFU XDERM energia urządzenia dociera do ostatniej warstwy skóry, jednak pomimo tak intensywnej penetracji proces zachodzi z pominięciem warstw wierzchnich. Dzięki temu zabieg jest nieinwazyjny i wyjątkowo bezpieczny. 

Pod wpływem ultradźwięków w tkance podskórnej i warstwie SMAS dochodzi do podniesienia temperatury. Z kolei wytworzona energia cieplna skutkuje procesem koagulacji białkowej, co bezpośrednio stymuluje tkanki do odnowy. Po zabiegu HIFU XDERM w skórze zaczynają tworzyć się nowe komórki kolagenu, które zagęszczają jego usieciowienie, dając efekt naturalnego liftingu. Zabieg inicjuje także rozpad komórek tłuszczowych, dlatego metoda jednocześnie pozwala na redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej.   

Wskazania do zabiegu HIFU XDERM – jakie obszary można poddać regeneracji? 

Zabieg urządzeniem HIFU XDERM w żaden sposób nie narusza ciągłości skóry. Zogniskowana fala ultradźwiękowa dociera na wybraną głębokość w przedziale od 1,5 do 4,5 mm przy wykorzystaniu na twarz i nawet 13 mm przy zabiegu na ciało. Dzięki możliwości zastosowania kilku wymiennych głowic oraz precyzyjnego ustawienia parametrów, HIFU XDERM znajduje zastosowanie przy redukcji różnych niedoskonałości, praktycznie przy każdym rodzaju skóry oraz na wielu obszarach twarzy i ciała, także tych delikatnych. 

Jest to metoda bezinwazyjnej poprawy wyglądu, która nie pozostawia śladów na skórze i nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg HIFU XDERM najczęściej wykonuje się na obszarach, takich jak:

 • cała twarz lub wybrany fragment, także delikatna okolica oczu;
 • podbródek;
 • szyjna;
 • dekolt;
 • ramiona;
 • piersi;
 • brzuch;
 • uda;
 • kolana. 

HIFU XDERM – jakie są efekty stymulacji ultradźwiękowej? 

Bezpośrednio po zabiegu HIFU XDERM skóra jest pobudzona do przebudowy, a tkanka tłuszczowa stymulowana do rozpadu. Jednak proces tworzenia nowych włókien kolagenu trwa 1–3 miesiące, dlatego pełne efekty można ocenić dopiero po tym czasie. Również zniszczone komórki tłuszczowe muszą zostać naturalnie wchłonięte przez organizm, co wymaga przynajmniej kilku tygodni. 

Ze względu na wysoką skuteczność urządzenia HIFU XDERM już jeden zabieg jest wystarczający do uzyskania pożądanych rezultatów. Można go natomiast powtórzyć po upływie ok. roku. Dzięki stymulacji ultradźwiękami HIFU XDERM możliwe jest uzyskanie następujących efektów:

 • naturalny, ale wyraźny lifting (poprawa napięcia);
 • jędrna, elastyczna skóra;
 • usunięcie drobnych zmarszczek i redukcja głębokich;
 • wyszczuplenie obszaru zabiegowego, redukcja opornej tkanki tłuszczowej;
 • wyrównanie kolorytu skóry, redukcja przebarwień.

Co wyróżnia urządzenie HIFU XDERM? 

Zabieg urządzeniem HIFU XDERM to jedna z najskuteczniejszych metod liftingujących skórę. Energia ultradźwiękowa dociera do głębokich warstw skóry, czego nie osiąga się przy wykorzystaniu innych nieinwazyjnych metod. Pomimo tak intensywnego działania, zabieg ten jest bezpieczny, ponieważ nie narusza ciągłości tkanek. Jest to również metoda bezbolesna, niewymagająca znieczulenia.  

HIFU XDERM to idealna alternatywa dla chirurgicznego liftingu. Jednocześnie poza porównywalnymi efektami w postaci wyraźnego napięcia skóry uzyskuje się ogólną poprawę jej kondycji, a także redukcję wielu innych niedoskonałości jednocześnie. Poprzez stymulację naturalnego rozpadu komórek tłuszczowych i produkcji nowych włókien kolagenu uzyskane efekty są naturalne i długotrwałe. HIFU XDERM wyposażone jest w aż 5 różnych głowic, dzięki czemu za pomocą zaledwie jednej maszyny możesz poszerzyć ofertę o wiele możliwości. Planujesz zakup urządzenia HIFU XDERM? W LightDerm oferujemy profesjonalny sprzęt dla klinik medycyny estetycznej. Skontaktuj się z nami, a uzyskasz szczegółowe informacje.