Jakie urządzenia są niezbędne w gabinecie medycyny estetycznej – poradnik

28 kwietnia, 2022

Kompleksowo wyposażony gabinet medycyny estetycznej z wysoce efektywnym, certyfikowanym sprzętem może zaoferować pomoc osobom z różnymi problemami urodowymi. Im bogatszy wachlarz usług, tym więcej potencjalnych pacjentów może odwiedzić gabinet. Jakie profesjonalne urządzenia do medycyny estetycznej powinny znaleźć się w tego typu miejscu? 

Urządzenia do modelowania sylwetki 

Zabiegi modelujące cieszą się ponadprzeciętną popularnością, są jednymi z najchętniej wybieranych procedur przez kobiety w różnym wieku. Z tego względu warto zadbać o to, aby w asortymencie gabinetu nie zabrakło specjalistycznych urządzeń do modelowania sylwetki, które umożliwiają:

 • zmniejszenie obwodów ciała,
 • zredukowanie cellulitu,
 • usprawnienie przepływu krwi i limfy,
 • wyrzeźbienie mięśni,
 • przyspieszenie metabolizmu,
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Do rekomendowanych sprzętów z tej kategorii należą m.in. HIFU Smartfocus V, Cool 360, Sculpting PRO, VShape RF, które reprezentują bezpieczne i nowoczesne technologie, ciesząc się uznaniem najlepszych specjalistów z branży. 

Urządzenia do depilacji laserowej  

Kolejną, rekomendowaną grupą urządzeń, które powinny wchodzić w skład wyposażenia każdego gabinetu medycyny estetycznej, są lasery medyczne, przeznaczone do zabiegów epilacji. Tego typu certyfikowane sprzęty gwarantują trwałą redukcję owłosienia z dowolnego rejonu ciała. Z zabiegów depilacji laserowej chętnie korzystają nie tylko panie, ale i panowie. W jakie urządzenia zainwestować? Dobrym wyborem będzie np. Lasheer Ice i SHR ELIGHT. To innowacyjne sprzęty medyczne, które są żywotne, łatwe w obsłudze i wyróżniają się wysokim profilem bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych jedna sesja zabiegowa trwa do kilkunastu minut.

Lampy lecznicze i zabiegowe

Warto zadbać o to, aby w gabinecie znalazły się również nowoczesne lampy lecznicze, dzięki którym można np. pomóc pacjentom zmagającym się z nagłym osłabieniem włosów lub łysieniem. Tego rodzaju wyroby medyczne rozwiązują również szereg problemów dermatologicznych, łagodzą napięcie i bóle mięśniowe, migrenowe, zmniejszają stany zapalne. Ich zaletą jest bezinwazyjne i bezbolesne działanie oraz skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi. Kolejna kategoria to lampy zabiegowe, które zapewniają optymalne oświetlenie, co przekłada się na lepszy komfort pracy personelowi medycznemu i zwiększają bezpieczeństwo podczas zabiegów. Szczególnie polecamy lampy EXLED, które spełniają wszystkie restrykcyjne normy, są ergonomiczne i emitują czyste, białe światło. Każdy model cechuje się bardzo stabilną podstawą i posiada ciche kółka medyczne z hamulcem.

Urządzenia do odmładzania skóry

Wielu pacjentkom gabinetów działających w branży beauty zależy na odmłodzeniu wizerunku i pozbyciu się oznak starzenia. Dobrym pomysłem jest więc zakup profesjonalnych urządzeń do odmładzania skóry, które pozwalają cofnąć skutki upływu czasu w bezinwazyjny i bezkrwawy sposób. Doskonałym przykładem są maszyny takie jak np. Pinexel RF, Matrix RF, Abla laser FG 900-S, Legenda Deep Beauty, Introfill Iniector, HIFU Smartfocus V. Dzięki różnym technologiom maszyny te umożliwiają osiągnięcie długotrwałych i satysfakcjonujących efektów w postaci:

 • spłycenia zmarszczek,
 • rozjaśnienia przebarwień,
 • dotlenienia skóry,
 • ograniczenia nadprodukcji sebum,
 • zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów.

Urządzenia do oczyszczania twarzy

Kolejną inwestycją, jaką warto uwzględnić przy wyposażaniu gabinetu medycyny estetycznej, są urządzenia do oczyszczania twarzy. W tej roli doskonale sprawdzają się maszyny przeznaczone do hydradermabrazji i oczyszczania wodorowego np. OxyDerm, Hydrogen Oxygen 6 in 1, NewFace-Skn. Zabiegi z ich użyciem pozwalają uwolnić skórę od wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, poprawiają koloryt cery i spłycają zmarszczki.

Jeżeli chcesz zainwestować w wysokiej klasy urządzenia zaufanych producentów i kompleksowo wyposażyć swój gabinet, skontaktuj się z naszymi doradcami. Udzielimy Ci merytorycznych wskazówek, dzięki którym wybór odpowiedniego urządzenia będzie prosty i oczywisty. Gwarantujemy Klientom, którzy kupili u nas maszyny transport do gabinetu, uruchomienie sprzętu i szkolenie dla pracowników.