Urządzenie do radiofrekwencji Matrix RF – wykonaj nieinwazyjny lifting frakcyjny!

6 marca, 2022

Istnieje wiele metod poprawy urody, jednak szczególną popularnością cieszą się te małoinwazyjne, które dają długotrwałe efekty dzięki stymulacji naturalnych procesów zachodzących w skórze. Takie wykorzystuje nowatorskie urządzenie Matrix RF, za pomocą którego można wykonać dwa rodzaje zabiegów jednocześnie – radiofrekwencję mikroigłową i frakcyjną. Dowiedz się więcej o tym urządzeniu! 

Na czym polega zabieg urządzeniem Matrix RF?

Urządzenie Matrix RF wyposażone jest w dwie głowice. W zależności od potrzeb można wybrać głowicę przeznaczoną do wykonania następujących zabiegów:

 • Radiofrekwencja mikroigłowa – głowica jest wyposażona w 25, 49 lub 81 igieł. Cienkie igły wysuwają się na głębokość od 0.3 do 3 mm, tworząc w tkance kontrolowane uszkodzenia, które inicjują procesy naprawcze. 
 • Radiofrekwencja frakcyjna – głowica wyposażona jest w 64 pionowe igły. Jednocześnie podczas nakłuwania frakcyjnego emitowana jest energia fal radiowych (RF), która poprzez wprowadzenie w ruch cząsteczek skóry na wybranej głębokości doprowadza do podniesienia temperatury. Zarówno intensywność, jak i czas trwania impulsów można dobierać w zależności od potrzeb.  

Jakie są wskazania do zabiegu Matrix RF?

Spektakularne efekty, jakie można uzyskać za pomocą urządzenia Matrix RF wynikają z zastosowania kilku technologii jednocześnie. Już same mikronakłucia intensyfikują przebudowę tkankową. Działanie takie wzmocnione jest przez fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Metoda ta wywołuje więc kontrolowane, odpowiednio głębokie, ale też frakcyjne nakłucia i mikrooparzenia. Opatentowana metoda Flow Needling pozwala na wywoływanie kolumnowych uszkodzeń tkanek, z pozostawieniem fragmentów nienaruszonych, co wzmaga i przyspiesza proces gojenia i regeneracji. 

Zabieg urządzeniem do radiofrekwencji Matrix RF sprawia, że do tkanki napływają mediatory naprawcze. W efekcie tworzą się nowe włókna kolagenu i elastyny, które zastępują te zwiotczałe, uszkodzone, czy osłabione w wyniku postępujących procesów starzenia się skóry. Energia RF prowadzi także do wzmożenia procesu lipolizy komórek tłuszczowych. Możliwość tak intensywnej stymulacji przebudowy nawet głębokich warstw skóry sprawdza się przy niedoskonałościach, takich jak np.:

 • wiotka skóra pozbawiona napięcia,
 • zmarszczki (mimiczne i statyczne), 
 • przebarwienia,
 • trądzik i zmiany potrądzikowe,
 • wzmożone wydzielanie sebum,
 • rozszerzone pory,
 • nadpotliwość,
 • rozstępy, 
 • blizny,
 • cellulit. 

Matrix RF – ile zabiegów trzeba wykonać?

Już po jednym zabiegu Matrix RF skóra jest pobudzona do naturalnej przebudowy. Stare komórki zostają zastąpione przez nowe, które budują mocne włókna kolagenu i elastyny. Dochodzi do poprawy ukrwienia i odżywienia tkanek, co pogłębia się w ciągu kilku kolejnych tygodni po zabiegu. 

Dla uzyskania pożądanych efektów zaleca się wykonanie całej serii zabiegowej, która powinna być ustalana indywidualnie, w zależności od kondycji skóry oraz rodzaju defektu, jaki chcemy zredukować. Często wystarczające jest wykonanie trzech do pięciu zabiegów w odstępach co cztery tygodnie. Po pełnej sesji uzyskuje się efekt naturalnego liftingu skóry, zarówno na twarzy, jak i partiach ciała, takich jak np. szyja, dekolt, ramiona, brzuch, czy uda. 

Urządzenie Matrix RF – zalety 

Głębokość wykonywanych mikronakłuć i emisji fal radiowych można precyzyjnie dostosowywać w zależności od obszaru zabiegowego, dlatego Matrix RF może być wykorzystywany także do poprawy kondycji delikatnych okolic, takich jak np. skóra wokół oczu czy ust. 

Energia urządzenia dostarczana jest podskórnie, dokładnie tam, gdzie wymagana jest regeneracja tkanek. Dzięki temu zabieg Matrix RF pozwala na zminimalizowanie termicznego uszkodzenia naskórka. Tym samym jest to metoda małoinwazyjna, niewymagająca długotrwałej rekonwalescencji. Dzięki frakcjonowaniu mikrouszkodzenia goją się bardzo szybko, a wszelkie podrażnienia i zaczerwienienie ustępują samoistnie w ciągu maksymalnie kilku dni. Możliwość precyzyjnego dostosowania parametrów urządzenia Matrix RF pozwala na poprawę kondycji wszystkich typów skóry, także tej wrażliwej czy opalonej. Zabieg sprawdza się doskonale jako metoda redukująca oznaki starzenia, jak i przy profilaktyce anty-ang. Chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniu Matrix RF oraz jego obsłudze? Nasi doradcy z LightDerm odpowiedzą na każde pytanie. Skontaktuj się z nami i rozszerz usługi w swojej klinice medycyny estetycznej o nowatorskie urządzenie, które pokochają Twoi Pacjenci.