Sculpting Pro, czyli kompleksowe modelowanie sylwetki w Twoim gabinecie medycyny estetycznej. Dowiedz się dlaczego warto zainwestować w maszynę.

26 listopada, 2021

Regularna aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zachowanie zgrabnej, wysportowanej sylwetki. Nie zawsze jednak to wystarczy, aby ciało prezentowało się tak, jak tego sobie życzymy. Dlatego opracowano takie innowacyjne urządzenia do modelowania sylwetki, jak Sculpting Pro, które stymulują mięśnie i działają podobnie jak trening, ale z dużo większą intensywnością i skutecznością.

Rewolucyjne urządzenie do modelowania sylwetki

Sculpting Pro to nowoczesne urządzenie do modelowania sylwetki, którego działanie opiera się na elektrostymulacji mięśni. Metoda polega na oddziaływaniu na wybrany obszar ciała falami elektromagnetycznymi o wysokiej częstotliwości. Podobne rozwiązania od dawna stosowane są w różnych dziedzinach medycyny, głównie fizjoterapii i rehabilitacji. W klinikach medycyny estetycznej elektrostymulacja znalazła zastosowanie do wzmacniania mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej. Pośrednio wpływa też na ujędrnienie skóry.

Urządzenie Sculpting Pro wykorzystuje nowoczesną technologię skoncentrowanej wiązki fali elektromagnetycznej o wysokiej intensywności, która przyczynia się do kompleksowego, wielowymiarowego modelowania sylwetki. Indukuje tzw. skurcze supramaksymalne, umożliwiające efektywne rzeźbienie ciała i spalanie tłuszczu. Pełna seria zabiegów urządzeniem Sculpting Pro zwiększa masę mięśniową o około 16% i jednocześnie redukuje tkankę tłuszczową o 19%.

Budowanie mięśni i spalanie tłuszczu w gabinecie medycyny estetycznej

Zabieg urządzeniem Sculpting Pro trwa około 45 minut. Elektrody, emitujące impulsy, są mocowane na obszarze wnikania nerwów do mięśnia. Na wybrany obszar ciała generowane są impulsy elektromagnetyczne, które stymulują skurcze mięśni. Co ważne, procedura ta jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Mogą poddawać się jej nawet świeżo upieczone mamy, które mają problem z rozejściem się mięśni prostych brzucha po porodzie. W żaden sposób nie ingeruje w ciągłość tkanek, dlatego też po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Podczas jednej sesji zabiegowej przy pomocy urządzenia Sculpting Pro włókna mięśniowe ulegają skurczom nawet 20 tysięcy razy. Przekłada się to na intensyfikację wzrostu masy mięśniowej, wzmocnienie tkanek i zwiększenie ich siły. Zabieg pozwala więc na rzeźbienie sylwetki. Elektrostymulacja prowadzi nie tylko do rozbudowy wybranych partii mięśniowych, lecz także wyszczuplenia ciała. W miejscu zabiegowym możliwe jest spalenie nawet kilkunastu procent tkanki tłuszczowej.

Efekty zabiegu urządzeniem Sculpting Pro

Działanie urządzenia Sculpting Pro jest efektywniejsze niż wykonanie ćwiczeń na siłowni w tym samym czasie. Ponadto elektrostymulacja mięśni przebiega bez zaangażowania i wysiłku. Dzięki innowacyjnej technologii efekt porównywalny do wielogodzinnych ćwiczeń można uzyskać podczas jednej sesji zabiegowej. Mimo to zabieg Sculpting Pro warto rekomendować jako wsparcie, a nie zamiennik aktywności fizycznej. Pacjenci, którzy poddają się zabiegom elektrostymulacji i jednocześnie pozostają aktywni fizycznie, osiągają najlepsze i najtrwalsze rezultaty.

Efekty, jakie można uzyskać podczas modelowania sylwetki przy pomocy urządzenia Sculpting Pro, to:

  • wzmocnienie i zbudowanie masy mięśniowej,
  • podkreślenie muskulatury,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • napięcie skóry – efekt liftingu ciała,
  • redukcja cellulitu,
  • podniesienie wybranych części ciała, np. pośladków.

Planujesz zakup urządzenia do modelowania sylwetki? Skontaktuj się z doradcami LightDerm – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt do Twojego gabinetu medycyny estetycznej.