Czym powinno wyróżniać się urządzenie do kriolipolizy?

15 lutego, 2022

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do kriolipolizy. Znajdziesz ich kilka również w naszej ofercie. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju sprzętu? Przedstawiamy najważniejsze cechy, jakie powinno posiadać urządzenie do zamrażania tkani tłuszczowej oraz prezentujemy jedno z naszych najnowszych urządzeń – Cool 360.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg, który został opracowany wiele lat temu na Uniwersytecie Harvarda. W urządzeniu do kriolipolizy wykorzystano wysoką wrażliwość komórek tłuszczowych na zimno. Skuteczność tego zabiegu potwierdzona została licznymi badaniami, co pozwoliło na rozpowszechnienie go na całym świecie.

Kriolipoliza polega na uszkadzaniu komórek tłuszczowych przy pomocy niskiej, minusowej temperatury. Tłuszcz zawarty w adipocytach krystalizuje się, czego efektem jest wywołanie stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Uszkodzone komórki podlegają dwóm mechanizmom:

 • część z nich zostaje od razu zniszczona i bezpośrednio trafia do układu limfatycznego, skąd usuwana jest z organizmu;
 • pozostałe adipocyty ulegają autodestrukcji i są stopniowo metabolizowane w ciągu kilku tygodni przez wątrobę.

Ponieważ kriolipoliza odbywa się przy użyciu bardzo niskich temperatur, działających przeciwbólowo, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Jest to zabieg, podczas którego dochodzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych, dzięki czemu ryzyko ponownego nagromadzenia tłuszczu w danej partii ciała jest praktycznie niemożliwe (przy zachowaniu zdrowego stylu życia). Dla jak najdłuższego utrzymania efektów należy zalecić pacjentowi regularną aktywność fizyczną oraz racjonalną dietę.

Pożądane cechy urządzenia do kriolipolizy

 • Efektywny system chłodzenia.
 • Sprawdzona, bezpieczna technologia, posiadająca odpowiednie certyfikaty.
 • Relatywnie krótki czas zabiegu.
 • Kilka głowic o różnych wielkościach, co pozwala na wykonywanie zabiegów na różnych obszarach.
 • Duży zakres temperatur.
 • Czytelny wyświetlacz, umożliwiający sprawną zmianę ustawień parametrów oraz dokładne monitorowanie przebiegu zabiegu.
 • Łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia.
 • Możliwość uzyskania od 10 do 30% redukcji tkanki tłuszczowej.
 • Racjonalna cena, idąca w parze z jakością.

Zalety urządzenia Cool 360

Kriolipoliza urządzeniem Cool 360 pozwala na zmniejszenie miejscowej otyłości, czyli lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej, znajdujących się w takich miejscach, jak brzuch, boczki, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, plecy, ramiona, a także podbródek.

Urządzenie do kriolipolizy Cool 360 zapewnia równomierne i szybsze o 60% chłodzenie problematycznych obszarów (w porównaniu do urządzeń starszego typu). Czas zabiegu został dzięki temu skrócony do 35 minut. W przypadku innych metod kriolipolizy zabieg może trwać nawet 70 minut.

Głowice urządzenia mogą pracować jednocześnie, co jeszcze bardziej skraca czas trwania terapii, jeśli pacjent decyduje się na modelowanie większego obszaru.

Zabieg pozwala na redukcję opornej tkanki tłuszczowej w bezkrwawy i bezpieczny sposób.

Jedna sesja zabiegowa urządzeniem Cool 360° pozwala zmniejszyć obwód w pasie aż o kilka centymetrów.

Pierwsze rezultaty w postaci wyraźnego wysmuklenia ciała są widoczne po około 2–3 tygodniach, a na efekt końcowy trzeba poczekać 6–8 tygodni.Jeżeli planujesz zakup urządzenia medycznego do swojego gabinetu, skontaktuj się z naszymi doradcami – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt z zakresu medycyny estetycznej. Zakupione urządzenie dowieziemy do Twojego gabinetu, uruchomimy i przeprowadzimy kompleksowe szkolenie.