Urządzenie do stymulacji elektromagnetycznej mięśni jako nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki

27 lutego, 2022

W żadnym gabinecie i klinice medycyny estetycznej nie może zabraknąć zabiegów dla osób, które chcą w nieinwazyjny sposób zredukować tkankę tłuszczową i wyrzeźbić ciało. Sculpting Pro to jedno z najnowszych urządzeń do modelowania sylwetki poprzez stymulację elektromagnetyczną mięśni. Co warto wiedzieć o tej technologii?

Na czym polega stymulacja elektromagnetyczna mięśni?

Stymulacja elektromagnetyczna to technologia, której głównym celem jest wzmacnianie mięśni, a pośrednio także redukcja tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu następuje podobny skurcz mięśni, jak podczas aktywności fizycznej, jednak o dużo większej częstotliwości. Stymulacja elektromagnetyczna powoduje tzw. skurcze supramaksymalne. Technologia ta pozwala na osiągnięcie rezultatów niemożliwych do osiągnięcia podczas tradycyjnych treningów. Podczas jednej sesji (około 30-minutowej) mięśnie wykonują pracę porównywalną z wykonaniem 20 000 pełnych brzuszków lub przysiadów.

Pod wpływem skurczów supramaksymalnych tkanka mięśniowa jest zmuszona przystosować się do tak ekstremalnych warunków. Reaguje głęboką przebudową swojej wewnętrznej struktury, czego skutkiem jest budowa masy mięśniowej i spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak działa urządzenie Sculpting Pro?

Zabiegi urządzeniem Sculpting Pro najlepsze rezultaty przynoszą w przypadku osób nieotyłych, będących w dobrej formie fizycznej. Zabieg ten jest „wisienką na torcie”, która umożliwia podkreślenie efektów treningów. Idealnymi kandydatami są szczupli, stosunkowo wysportowani pacjenci, którzy chcą podkreślić mięśnie brzucha czy unieść pośladki, czego nie mogą osiągnąć mimo regularnych treningów. Ale zabieg równie dobrze można zaproponować pacjentom mniej wysportowanym, którzy chcą poprawić kondycję mięśni, ujędrnić ciało i przyspieszyć efekty odchudzania.

Urządzenie można zastosować na mięśnie ud, brzucha i pośladków. Dzięki czterem głowicom możliwe jest jednoczesne poddawanie zabiegowi kilku obszarów, np. mięśni brzucha i ud, pośladków i ud lub ramion i brzucha. Skurcze supramaksymalne powodują zwiększone uwalnianie adrenaliny w organizmie, co wyzwala intensywną odpowiedź lipolityczną w komórkach tłuszczowych.

Zalety nieinwazyjnego modelowania sylwetki

  • Sculpting Pro to jedno z niewielu urządzeń w medycynie estetycznej, które pozwala na wyszczuplaniu ciała poprzez pobudzenie pracy mięśni. Dzięki temu zabieg pozwala na faktyczne wyrzeźbienie ciała, a nie tylko redukcję opornej tkanki tłuszczowej.
  • Stymulacja elektromagnetyczna mięśni działa intensywniej niż tradycyjne ćwiczenia – wywołuje skurcze wszystkich mięśni, również głębokich. Osoby, które regularnie ćwiczą i nie są w stanie uzyskać tzw. sześciopaku na brzuchu, często osiągają wymarzoną „rzeźbę” właśnie dzięki Sculpting Pro.
  • Spektakularne efekty – pełna seria zabiegów urządzeniem Sculpting Pro prowadzi do zwiększenia masy mięśniowej o około 16% oraz jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej o 19%. Efekty te mogą być nieco większe lub mniejsze w zależności od indywidualnych predyspozycji.
  • Pierwsze rezultaty odczuwane są już po jednej sesji. Jednak pełne efekty pojawiają się od dwóch do czterech tygodni po ostatnim zabiegu i poprawiają się przez kilka kolejnych tygodni.
  • Zabieg jest mało inwazyjny, komfortowy, niedrogi i przede wszystkim skuteczny. Po wykonaniu pierwszej serii elektrostymulacji mięśni, pacjenci chętnie wracają na zabiegi przypominające, aby podtrzymać efekty terapii.

Jeżeli planujesz zakup urządzenia medycznego do swojego gabinetu, skontaktuj się z naszymi doradcami – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt z zakresu medycyny estetycznej. Zakupione urządzenie dowieziemy do Twojego gabinetu, uruchomimy i przeprowadzimy kompleksowe szkolenie.