Sculpting Pro – poznaj wskazania i efekty elektrostymulacji! 

16 marca, 2022

Smukłą, wysportowaną sylwetkę można osiągnąć dzięki systematycznej aktywności fizycznej i zdrowej diecie. Starania o idealną rzeźbę, płaski brzuch i jędrne pośladki można też wspierać dzięki Sculpting Pro. Jest to urządzenie do elektrostymulacji, które wielokrotnie intensyfikuje i przyspiesza efekty porównywalne do tych osiąganych po wielogodzinnych treningach. Dowiedz się, jak działa ta nowatorska metoda modelowania sylwetki!  

Czym jest elektrostymulacja Sculpting Pro?

W urządzeniu Sculpting Pro wykorzystano technologię HIFEM (ang. High-Intensity Focused Electromagnetic), czyli fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości. Energia urządzenia kierowana jest na ciało za pomocą specjalnych głowic, których kształt i wielkość dobiera się w zależności od obszaru zabiegowego. Rozwiązanie takie pozwala na precyzyjne oddziaływanie fal elektromagnetycznych na mięśnie i tkankę tłuszczową w wielu partiach ciała jednocześnie. 

Jak mięśnie reagują na stymulację elektromagnetyczną? 

Głowice urządzenia wyposażone w elektrody zakłada się na wybraną partię ciała, na obszarze wnikania nerwów do mięśni. Emitowane przez nie, intensywne fale elektromagnetyczne stymulują mięśnie do pracy. Pod wpływem supramaksymalnych skurczów w trakcie jednej sesji trwającej ok. 30–45 minut mięsień pracuje tak, jak podczas wielogodzinnej aktywności na siłowni. 

Jednak Sculpting Pro oddziałuje na wszystkie mięśnie, także te głębokie, co wzmacnia i przyspiesza rezultaty w postaci rozbudowy masy mięśniowej. Rzeźbienie ciała za pomocą tej metody możliwe jest dzięki zwiększeniu objętości mięśni nawet o 16 %. Ponadto w efekcie elektrostymulacji dochodzi także m.in. do wzrostu wydzielania adrenaliny w organizmie, co wzmaga lipolizę komórek tłuszczowych. Zainicjowane procesy odpowiedzi lipolitycznej przekładają się na rozkład nawet 19% miejscowej tkanki tłuszczowej.     

Nieinwazyjny zabieg Sculpting Pro

Pełna terapia za pomocą Sculpting Pro obejmuje od kilku do kilkunastu sesji zabiegowych. Ich ilość powinna być ustalana indywidualnie, w zależności od objętości masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej, a także efektów, jakie chcemy uzyskać. Jest to zabieg bezbolesny i nieangażujący. W trakcie sesji Pacjent odpoczywa w pozycji leżącej. Możliwe odczucia to jedynie mrowienie i wibracje. 

Maszyna do elektrostymulacji Sculpting Pro jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym – nie pozostawia żadnych śladów na skórze, nie wymaga specjalnych przygotowań (poza wykluczeniem ewentualnych przeciwwskazań), ani jakiejkolwiek rekonwalescencji.   

Kiedy warto zdecydować się na Sculpting Pro? Wskazania

Sculpting Pro wyzwala rozpad komórek tłuszczowych, ale nie jest to zabieg odchudzający. Jego podstawowym celem jest modelowanie sylwetki i uwydatnienie rzeźby mięśniowej. Urządzenie sprawdza się najlepiej u osób aktywnych, które za pomocą elektrostymulacji chcą skutecznie poprawić wygląd i wzmocnić ciało. 

Pojedynczy zabieg Sculpting Pro daje efekty porównywalne do wielogodzinnej aktywności fizycznej. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy brzuszków lub przysiadów, wystarczy jedna sesja z wykorzystaniem fal elektromagentycznych. Należy jednak pamiętać, że aktywność fizyczna oddziałuje pozytywnie na cały organizm, dlatego nie warto z niej rezygnować. Sculpting Pro traktuje się jako uzupełnienie, a nie zamiennik codziennej dbałości o formę.  

Efekty, jakie można osiągnąć po wykonaniu określonej ilości zabiegów Sculpting Pro, to m.in.:

  • rzeźba mięśni: płaski brzuch; podniesione i wymodelowane pośladki; jędrne uda;
  • uwydatnienie muskulatury;
  • redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, pośladkach, boczkach i ramionach;
  • redukcja cellulitu – poprzez rozbicie złogów tłuszczu elektrostymulacja zmniejsza także cellulit;
  • ujędrnienie, poprawa napięcia i elastyczności skóry.

Nowoczesne urządzenie Sculpting Pro – zalety 

Niewymagające zabiegi za pomocą urządzenia Sculpting Pro pozwalają na uzyskanie spektakularnych, ale też naturalnych efektów. Co więcej, pojawiają sie one stosunkowo w krótkim czasie. Tkanka mięśniowa ulega rozbudowie. Jeśli osoba poddająca się regularnym sesjom w ilości wyznaczonej, w zależności od indywidualnych potrzeb, jednocześnie zadba o kondycję poprzez utrzymanie aktywności fizycznej i przestrzeganie zdrowej diety, efekty utrzymają się przez wiele lat.

Sculpting Pro to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i poparty na stymulacji naturalnych procesów zachodzących w organizmie, które prowadzą do rozbudowy masy mięśniowej. Takich metod poszukują osoby świadome tego, jak ważne jest wsparcie dążenia do osiągnięcia nie tylko pięknej i smukłej, ale też mocnej sylwetki. Jeśli prowadzisz klinikę medycyny estetycznej, urozmaić usługi o urządzenie Sculpting Pro. Skontaktuj się z LightDerm i zapytaj o szczegóły!