Oczyszczanie wodorowe – na czym polega? Jak przebiega?

4 kwietnia, 2022

W ostatnich latach zabiegi bankietowe zyskały na popularności. Za ich wyborem przemawiają szybkie efekty, które możemy zaobserwować od razu po zakończeniu zabiegu. Oczyszczanie wodorowe to jeden z zabiegów bankietowych. Działanie procedury bywa porównywane przez klientki salonów kosmetycznych do działania odkurzacza. Zabieg polega na usuwaniu zaskórników i złuszczaniu martwego naskórka. Skóra po zabiegu jest dogłębnie oczyszczona i nawilżona, napięta i zregenerowana.

Na czym polega zabieg?

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę cząstek wodoru, które są dostarczane za pośrednictwem strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem występującym w przyrodzie. To właśnie za sprawą swoich niewielkich rozmiarów może skutecznie przenikać do głębszych warstw naskórka, gdzie neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się skóry.

W wyniku oczyszczania wodorowego cera zyskuje równomierny koloryt, a drobne zmarszczki zostają spłycone. Potwierdzono również, że zabieg działa korzystnie na stany zapalne skóry wywołane przez trądzik różowaty. Oczyszczanie można przeprowadzić u osób z cerą wrażliwą, naczynkową oraz ze skłonnościami do nadmiernego wydzielania sebum.

Jak przebiega oczyszczanie wodorowe?

Procedura składa się z siedmiu etapów. Zabieg przeprowadza się na czystej, pozbawionej makijażu cerze. W ramach przygotowania cery do zabiegu niezbędna jest jej tonizacja. Następnie kosmetolog wykonuje peeling kawitacyjny, który ma na celu wstępne złuszczenie martwego naskórka. Na kolejnym etapie woda wodorowa jest wprowadzana pod skórę. Wolne rodniki wiążą się z dostarczonymi jonami wodoru tworząc wodę i czysty tlen. Po wprowadzeniu wody wodorowej wykonuje się eksfoliację, czyli zabieg mający na cel złuszczenie obumarłych warstw naskórka. To przygotowuje skórkę do wprowadzenia substancji aktywnej. Kolejne etapy to:

  • dotlenienie – ma ułatwić wprowadzenie pod skórę antyoksydantów,
  • rozprowadzenie antyoksydantów na obszarze zabiegowym,
  • sonoforeza – wprowadzenie antyoksydantu do przestrzeni międzykomórkowej, w głębsze warstwy skóry, za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki,
  • lifting.

Skuteczność oczyszczania wodorowego

Zabiegi wodorowe charakteryzują się wysoką skutecznością. Precyzyjnie opracowana procedura zabiegowa wsparta wysokiej jakości aparaturą i kosmetykami daje możliwość naprawdę dogłębnego oczyszczenia skóry, a co za tym idzie redukcji szeregu niedoskonałości.

Oczyszczając cerę z martwego naskórka zabieg wpływa na poprawę jej kolorytu. Jednocześnie dzięki usunięciu zaskórników i nadmiaru sebum oczyszczanie pozwala pozbyć się grudek i redukuje świecenie się twarzy. Oczyszczanie wodorowe wpływa również kojąco na wszelkiego rodzaju stany zapalne, w tym zmiany powodowane przez trądzik oraz inne niedoskonałości.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi wodorowe są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Możemy z nich korzystać niezależnie od wieku oraz problemów skórnych, z jakimi się borykamy. Wodorowe oczyszczanie twarzy w sposób szczególny poleca się w przypadku:

  • zmęczonej skóry,
  • skóry odwodnionej,
  • pojawiających się efektów starzenia się skóry,
  • cery trądzikowej,
  • cery naczynkowej,
  • występowania zaskórników oraz innych niedoskonałości.

Efekty zabiegu

Jak już wspomnieliśmy wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem bankietowym. Oznacza to, że na efekty zabiegu nie musimy długo czekać – są widoczne bezpośrednio po zakończeniu wizyty w gabinecie kosmetycznym. Czego możesz się spodziewać po zabiegu wodorowym?

Każdy, kto choć raz miał okazję skorzystać z tego zabiegu zwrócił uwagę na:

  • świeży i promienny wygląd cery bezpośrednio po zabiegu (to, jak długo utrzyma się efekt zależy od naszego trybu życia oraz codziennej rutyny związanej z pielęgnacją cery w domu),
  • głębokie oczyszczenie i nawilżenie,
  • poprawę elastyczności skóry,
  • poprawę kolorytu cery,
  • usunięcie zaskórników bez częstych w tym przypadku podrażnień.

Dodatkowo zabiegi wodorowe hamują rozwój wolnych rodników, dzięki czemu spowalniają proces starzenia się skóry. Wykonywane regularnie pozwalają zachować gładką, jędrną i napiętą cerę na długi czas.