Coolderm 360 Alpha – urządzenie do wyszczuplania bez siłowni

31 stycznia, 2022

Chęć uzyskania szczupłej i zgrabnej figury przyciąga rzesze pacjentów do gabinetów medycyny estetycznej. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju metody zmierzające do ujędrnienia i napięcia skóry, a także redukcji cellulitu. Istnieją procedury, które pozwalają osiągnąć oba te efekty za jednym zamachem. Jednym z najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę jest kriolipoliza. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj zalety innowacyjnego urządzenia Coolderm 360 Alpha!

Kriolipoliza – cele zabiegu

Kriolipoliza to jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej nakierowanych na redukcję tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki. Można go stosować u pacjentów obu płci, niezależnie od wieku. Procedura jest wyjątkowo uniwersalna, ponieważ może obejmować wiele obszarów ciała:

  • podbródek,
  • ramiona,
  • brzuch,
  • podbrzusze,
  • uda,
  • łydki,
  • pośladki.

Celem procedury jest wyszczuplanie bez siłowni – usunięcie miejscowej otyłości (np. otyłości brzusznej), redukcja cellulitu, zmniejszenie obwodów ciała oraz naprężenie i ujędrnienie skóry. Zabieg działa wspomagająco przy dochodzeniu do formy po porodzie lub po gwałtownej utracie masy ciała. Nie jest natomiast przeznaczony dla osób, które chcą pozbyć się dużej ilości tłuszczu. 

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, a przy tym bardzo bezpieczny. Nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji, nie wiąże się też ze zbyt wieloma przeciwwskazaniami. Tymczasowa lub trwała dyskwalifikacja do zabiegu dotyczy tych osób, u których stwierdzono ciążę (przeciwwskazanie dotyczy także okresu karmienia piersią), choroby skórne, nadciśnienie tętnicze lub cukrzycę.

Kriolipoliza metodą 360 stopni

Zabiegi modelujące sylwetkę z zakresu medycyny estetycznej przeprowadza się przy użyciu specjalistycznych urządzeń kosmetycznych. Obsługuje je przeszkolony w tym zakresie personel, a same sprzęty są regularnie serwisowane w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.

Dostępne w ofercie dystrybutora LightDerm w Łodzi urządzenie Coolderm 360 Alpha to najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sprzęt tego typu na rynku. Zastosowano w nim zaawansowane rozwiązania technologiczne – m.in. chłodzenie przestrzenne 360​​ stopni, które wykazuje o ponad 18% większą skuteczność niż tradycyjna technologia chłodzenia dwustronnego. Innym niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystana w urządzeniu technologia podciśnienia próżniowego.

W rankingach najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających, opinie pacjentów o kriolipolizie CoolDerm 360 Alpha są jednoznacznie pozytywne. Technologia 360 stopni została również pozytywnie zaopiniowana przez ważne instytucje branżowe, takie jak Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) i Koreańska Administracja Żywności i Leków (KFDA). Uzyskała też Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa (CE).

Kriolipoliza CoolDerm 360 Alpha – przebieg procedury

Kriolipoliza polega na kontrolowanym schładzaniu wybranych partii ciała w celu uszkodzenia obecnych pod skórą komórek tłuszczu. Pobudza to organizm do stopniowego zmetabolizowania niechcianych tkanek, a w konsekwencji do wysmuklenia sylwetki. 

Zabieg jest podzielony na kilka etapów. Po wykluczeniu przeciwwskazań do jego przeprowadzenia należy ułożyć pacjenta we właściwej pozycji, w zależności od tego, jakie partie ciała mają zostać poddane schładzaniu. Następną czynnością jest nałożenie na skórę specjalnej maty antyodmrożeniowej oraz przyłożenie do miejsca zabiegowego głowicy urządzenia CoolDerm 360 Alpha.

Procedura właściwa polega na próżniowym zassaniu fałdów skórnych pacjenta do aplikatorów urządzenia, gdzie zostaje ona poddana działaniu niskiej temperatury. Kriolipoliza CoolDerm 360 Alpha trwa około 40-60 minut. Efekty uwidaczniają się stopniowo w ciągu następnych 2-8 tygodni. Dla uzyskania optymalnych rezultatów terapii zaleca się przeprowadzenie kilku sesji zabiegowych.

Możliwe skutki uboczne kriolipolizy Coolderm 360 Alpha to: zaczerwienienie, obrzęk, zbielenie, zasinienie, grudki, mrowienie, tkliwość, skurcze, bóle, świąd lub wrażliwość skóry. Efekty te ustępują samoistnie do kilku tygodni po zabiegu.