Sculpting Pro – najlepsza maszyna do elektrostymulacji

3 stycznia, 2022

Szczupła i kształtna sylwetka to ideał, do którego dąży wiele osób. Na szczęście współczesna technologia pozwala na osiągnięcie tego celu bez trudów i wyrzeczeń. Leczenie miejscowej otyłości, rzeźbienie mięśni i redukowanie cellulitu jeszcze nigdy nie było takie proste i przyjemne! Wszystkie te efekty można osiągnąć nieinwazyjnym zabiegiem elektrostymulacji z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia medycznego Sculpting Pro.

Co to jest elektrostymulacja?

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami pozwalającymi na wyszczuplanie bez siłowni, niwelowanie niekorzystnych zmian skórnych (takich jak cellulit) czy ogólne poprawianie wyglądu ciała. Podczas zabiegów często stosowane są lasery, mikrofale oraz ultradźwięki. Możliwości jest naprawdę wiele, a ich wybór zależy od potrzeb pacjenta i oczekiwanych przez niego rezultatów. Jedną z procedur, która cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem pacjentów jest elektrostymulacja mięśni. Czym jest elektrostymulacja mięśni? Jakie przynosi efekty?

W zabiegu elektrostymulacji wykorzystuje się technologię HIFEM (ang. High-Intensity Focused Electromagnetic). Specjalistyczne urządzenie Sculpting Pro to jedno z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych urządzeń do modelowania sylwetki. Pozwala nie tylko zredukować tkankę tłuszczową, ale również rozbudować widoczne pod skórą mięśnie.

Efekty procedury są zależne od wybranego miejsca zabiegowego. Dzięki elektrostymulacji można osiągnąć następujące rezultaty:

 • usunięcie otyłości brzusznej,
 • redukcję boczków,
 • wysmuklenie ud,
 • ujędrnienie pośladków,
 • wyrzeźbienie i poprawa napięcia mięśni,
 • redukcję cellulitu,
 • zmniejszenie obwodów ciała,
 • naprężenie i uelastycznienie skóry,
 • podniesienie atrakcyjności sylwetki.

Elektrostymulacja mięśni jest zabiegiem bezinwazyjnym. Nie wymaga znieczulenia, ani rekonwalescencji. Dla naszego organizmu zabieg jest porównywalny z intensywnymi ćwiczeniami w siłowni. Jak to dokładnie działa? Zabieg polega na emitowaniu skupionych fal elektromagnetycznych o wysokiej intensywności. Działając na tkanki pacjenta, wywołują one skurcze mięśni, stymulując je do wysiłku o podobnej intensywności, jak podczas treningu na siłowni. Różnica pomiędzy tradycyjnymi ćwiczeniami a procedurą medyczną opiera się na skali osiąganych rezultatów.  Elektrostymulacja Sculpting Pro pozwala na uzyskanie efektów, które można porównać do skutków wykonania 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków. Tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana średnio o ok. 16%, natomiast przyrost masy mięśniowej wynosi ok. 19%.

Na czym polega elektrostymulacja mięśni Sculpting Pro?

Zabieg elektrostymulacji rozpoczyna się od umieszczenia na ciele pacjenta głowic specjalistycznego urządzenia Sculpting Pro. Emitują one skoncentrowane fale elektromagnetyczne, które działają na mięśnie, stymulując je do rytmicznego kurczenia się i rozkurczania. Cała procedura trwa od 30 do 45 minut. 

Elektrostymulacja jest zabiegiem nieinwazyjnym i w stu procentach bezpiecznym. Nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta i nie wiąże się z ryzykiem skutków ubocznych (z wyjątkiem możliwego zmęczenia mięśni, podobnego do tego, który odczuwa się po intensywnym treningu na siłowni). Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – po jego odbyciu można od razu powrócić do swoich codziennych zajęć. Wielu pacjentów korzysta z zabiegów elektrostymulacji mięśni traktując je jako alternatywę dla ćwiczeń fizycznych. Zabiegi są mniej czasochłonne niż treningi i pozwalają na znacznie szybsze uzyskanie pożądanych efektów.

Elektrostymulacja Sculpting Pro jest również całkowicie bezbolesna. Na początku pracy urządzenia pacjent może odczuwać napięcie mięśni, delikatne wibracje i/lub mrowienie skóry w miejscu zabiegowym. Efekt ten mija jednak po chwili, kiedy ciało przyzwyczai się do tego typu doznań.

Efekty zabiegu są widoczne znacznie szybciej niż rezultaty tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Stabilizują się stopniowo w ciągu 2-4 tygodni, czyli w czasie, gdy organizm metabolizuje rozbite i uszkodzone komórki tłuszczowe oraz nadaje mięśniom objętości. Już jeden zabieg z użyciem urządzenia Sculpting Pro daje widoczną poprawę wyglądu sylwetki. Aby efekty były optymalne, zaleca się jednak przeprowadzenie co najmniej 4 powtórzeń w tygodniowych odstępach czasowych. Nie istnieją przeciwwskazania co do tego, aby serie zabiegowe były dłuższe (tj. składały się z większej liczby zabiegów). Po uzyskaniu zamierzonego rezultatu warto regularnie korzystać z serii przypominających, które utrwalą efekt.

Elektrostymulacja Sculpting Pro – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do przeprowadzenia elektrostymulacji Sculpting Pro może być subiektywny brak zadowolenia pacjenta z wyglądu własnej sylwetki. Zabieg może być doskonałym wsparciem w sytuacji, gdy mimo wysiłku nie udaje Ci się zrzucić uporczywego tłuszczu z brzucha, pośladków lub ud. Jest też świetnym sposobem na szybkie poprawienie figury przed ważnym wydarzeniem, np. przed ślubem.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia elektrostymulacji mogą być tymczasowe lub trwałe. Należą do nich:

 • ciąża i laktacja,
 • choroba nowotworowa,
 • metalowe implanty,
 • biżuteria w obszarze zabiegowym,
 • nadciśnienie tętnicze.

Jedną z podstawowych zalet elektrostymulacji jest możliwość oddziaływania bezpośrednio na wybrane partie ciała bez obciążania reszty organizmu. W ten sposób, dzięki elektrostymulacji mięśni swoją kondycję i wygląd mogą poprawić także osoby, które ze względu na wcześniejsze urazy lub kontuzje nie mogą wykonywać treningów całościowych.