Kriolipoliza w gabinecie medycyny estetycznej – dlaczego warto?

18 grudnia, 2021

Kriolipoliza to sztandarowy zabieg wyszczuplający spośród nieinwazyjnych terapii oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Stanowi świetną alternatywę dla liposukcji. Nie może zabraknąć go w Twoim gabinecie. Przeczytaj, dlaczego warto zainwestować w urządzenie do kriolipolizy.

Kriolipoliza – alternatywa dla liposukcji

Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu to problem z sylwetką, z którym najczęściej zgłaszają się pacjentki do lekarzy medycyny estetycznej. Najskuteczniejszym zabiegiem wyszczuplającym jest w tym przypadku liposukcja, która jednak nie jest pozbawiona skutków ubocznych, a jej wysoka cena jest dla wielu osób zniechęcająca. Alternatywą może być kriolipoliza, której efekty są porównywalne do liposukcji. Zabieg kriolipolizy jest też znacznie bezpieczniejszy od liposukcji, ponieważ odbywa się przez powłoki skórne, bez przerywania jej ciągłości. Na czym polega ta innowacyjna technologia?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej bez powodowania odmrożenia

Kriolipoliza polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, wskutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie usunięcia z organizmu. Badania pokazują wyjątkową wrażliwość komórek tłuszczowych na działanie niskiej temperatury bez naruszania pozostałych tkanek – skóry, mięśni i nerwów.

Aparat do kriolipolizy powinien być obsługiwany przez przeszkolonego lekarza medycyny estetycznej. Procedura polega na zastosowaniu specjalnej głowicy, która zasysa fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową i przytrzymuje ją pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Temperatura tkanki tłuszczowej spada do około -10℃ i utrzymywana jest przez około 45-60 minut. Adipocyty krystalizują się i stopniowo ulegają apoptozie w ciągu 2-6 tygodni. Następnie usuwane są przez układ limfatyczny i metabolizm wątroby.

Wszechstronne urządzenie do kriolipolizy

Oferowane przez nas urządzenie do kriolipolizy CoolDerm 360 Alpha umożliwia precyzyjne i bezpieczne aplikowanie zimna w takie partie ciała, jak podbródek, ramiona, zmarszczki na dekolcie, brzuch i talię, pośladki, uda. Głowice zabiegowe o różnych kształtach i rozmiarach są elastyczne i ergonomiczne, dzięki czemu dopasowują się do konturu ciała w różnych miejscach. Co ważne, w urządzeniu CoolDerm 360 Alpha równocześnie mogą pracować dwie głowice, co wpływa na skrócenie czasu zabiegu w przypadku osób, które chcą wyszczuplić większe partie ciała, wymagające większej liczby przyłożeń.

Wysoka efektywność zabiegu kriolipolizy

Podczas zabiegu kriolipolizy możliwe jest usunięcie nawet 20-30% tkanki tłuszczowej z danego obszaru oraz zmniejszenie obwodu w talii o 2-6 cm. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej, natomiast na pełny rezultat musimy poczekać około 2-3 miesiące. U większości osób jeden zabieg wystarczy do uzyskania upragnionego efektu. W przypadku większego nagromadzenia tłuszczu w danej partii ciała, zabieg na tę samą okolicę powtarza się po upływie około 2 miesięcy od pierwszego.

Należy pamiętać, że kriolipoliza nie jest zabiegiem odchudzającym. Należy ją polecać osobom o prawidłowej masie ciała lub z nieznaczną nadwagą, które mają problem z tzw. miejscową otyłością, czyli nagromadzeniem opornej tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. W przypadku znacznego otłuszczenia ciała zaleca się najpierw zastosowanie diety redukcyjnej i odpowiednio dobranego planu treningowego.Jeżeli planujesz zakup urządzenia medycznego do swojego gabinetu, skontaktuj się z naszymi doradcami – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt z zakresu medycyny estetycznej.