NeoDerm RF – urządzenie stworzone do stymulacji kolagenu

8 lutego, 2022

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który korzysta z dwóch sprawdzonych w medyNeoDerm RF to urządzenie, w którym zastosowano aż dwie techniki stymulacji kolagenu w skórze: radiofrekwencję oraz mikronakłuwanie. Takie połączenie pozwala na skuteczne i długotrwałe odmłodzenie oraz spowalnia dalszy postęp starzenia się skóry. Co warto wiedzieć o radiofrekwencji mikroigłowej?

Dlaczego stymulacja kolagenu jest ważna?

Działanie większości zabiegów medycyny estetycznej opiera się na stymulacji kolagenu w skórze. Dlaczego jest to takie ważne? Kolagen to białko, które wraz z elastyną, odpowiada za jędrność i napięcie skóry. Kiedy w tkankach spada poziom kolagenu, zaczynają wiotczeć i marszczyć się. Tak się dzieje pod wpływem starzenia. Na szczęście z pomocą nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej można ten proces znacznie spowolnić, a nawet nieco cofnąć jego skutki. Pobudzanie produkcji kolagenu prowadzi do naturalnych procesów naprawczych, czego efektem jest długotrwała poprawa kondycji skóry. Jednym z narzędzi, które to umożliwia jest NeoDerm RF – urządzenie, służące do wykonywania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej.

Jak działa urządzenie NeoDerm RF?

Urządzenie umożliwia szybki i skuteczny zabieg regeneracyjny skóry. Wyposażone jest w wymienne mikroigły o różnych długościach (od 0,5 do 3,5 mm), które pozwalają na indywidualne dobranie parametrów zabiegu. Jego zaletą jest to, że można je zastosować na różnych częściach ciała – służy do stymulacji kolagenu na takich obszarach, jak: cała twarz, okolice ust, nosa, oczu, bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki, zmarszczki na czole, piersi, brzuch, pośladki oraz uda. NeoDerm RF służy do regularnej pielęgnacji skóry, a także do przeprowadzania takich zabiegów, jak: odmładzanie, lifting, ujędrnianie, zwężania rozszerzonych porów, wygładzanie matowej skóry, leczenia aktywnego trądziku, likwidacja rozstępów, redukcja obrzęków, leczenie blizn.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Osobą kompetentną do wykonania terapii jest odpowiednio przeszkolony lekarz medycyny estetycznej. Procedura polega na odpowiednim ustawieniu parametrów zabiegu, a następnie powolnym przesuwaniu głowicą po skórze. Nakłuwanie tkanek powoduje rozgrzanie skóry do temperatury 55-65°C, czego efektem są drobne punkty koagulacyjne, które stymulują produkcję kolagenu w skórze. Efekty terapii widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wykonać przynajmniej 3-4 sesje w kilkutygodniowych odstępach.

Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?

  • Energia fal radiowych dostarczana jest wprost do skóry w kontrolowanej dawce, dzięki czemu zabieg jest mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny dla skóry, nie wymaga rekonwalescencji.
  • Igły aplikują energię RF bezpośrednio do źródła problemu, zlokalizowanego w skórze właściwej.
  • Dzięki stymulacji produkcji kolagenu radiofrekwencja mikroigłowa działa na wiele różnych problemów skóry, w tym: zmarszczki, blizny, nadmiar sebum, rozstępy.
  • Oprócz stymulacji kolagenu radiofrekwencja mikroigłowa powoduje zwiększenie ilości elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry i u pacjentów w różnym wieku.
  • Po cyklu 3-4 zabiegów skóra staje się gładsza, jędrniejsza, bardziej napięta.
  • U większości osób efekty po zalecanej serii zabiegów są wyraźne i długotrwałe. Wzmacniają się w ciągu 3-6 miesięcy i utrzymują się przez 1-2 lata.

Jeżeli planujesz zakup urządzenia medycyny estetycznej do swojego gabinetu, skontaktuj się z naszymi doradcami – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt z zakresu medycyny estetycznej. Zakupione urządzenie dowieziemy do Twojego gabinetu, uruchomimy i przeprowadzimy kompleksowe szkolenie.