AblaLaser FG900-S – jak wykorzystać potencjał lasera frakcyjnego?

1 lutego, 2022

Laser frakcyjny to jeden z najskuteczniejszych laserów stosowanych w dermatologii i medycynie estetycznej. Stanowi odpowiedź na wiele różnych problemów estetycznych, takich jak zmarszczki, blizny, przebarwienia, a także luźność i suchość pochwy. W jakich zabiegach medycyny estetycznej można zastosować laser frakcyjny? Przedstawiamy jedno urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie kilku różnych zabiegów.

Jak działa laser frakcyjny?

Lasery frakcyjne to urządzenia, których działanie polega na tworzeniu kolumn uszkodzeń termicznych w skórze. Dzięki równomiernym, drobnym zmianom, skóra jest w stanie sama się leczyć i regenerować, co prowadzi do długotrwałej rewitalizacji cery. Kolumny uszkodzonych komórek przeplatają się z obszarami zdrowej skóry, co przyspiesza gojenie, zapobiega skutkom ubocznym i skraca okres rekonwalescencji.

Lasery frakcyjne celują zarówno w naskórek, jak i w skórę właściwą, dzięki czemu są w stanie jednocześnie redukować powierzchniowe zmiany (np. przebarwienia) oraz stymulować tworzenie kolagenu i powodować głębokie odmłodzenie skóry.

Lasery frakcyjne dzielą się na dwie kategorie: ablacyjne i nieablacyjne. Pierwsze powodują uszkodzenia skóry na całej jej grubości, drugie przenikają przez naskórek i stymulują tylko wewnętrzną warstwę skóry. Działanie laserów ablacyjnych jest intensywniejsze, a terapia wymaga mniejszej liczby powtórzeń niż w przypadku laserów nieablacyjnych.

W jakich zabiegach można zastosować AblaLaser FG900-S?

Urządzenie to ma wszechstronne zastosowanie. Decydując się na jego zakup, możesz zaoferować swoim pacjentom wiele różnych zabiegów odmładzających, dermatologicznych i ginekologicznych. AblaLaser FG900-S to laser frakcyjny CO2, który posiada aż 4 tryby leczenia z wieloma funkcjami i daje możliwość dowolnej zmiany oprogramowania.

Laser ten umożliwia pracę w obrębie niemal wszystkich rejonów ciała, w tym twarzy i delikatnych miejsc intymnych. FG900-S posiada osobne głowice do twarzy, pochwy, sromu i drobnych zmian pigmentacyjnych skóry. Oferuje różne opcje skanowania: kwadratowe, kołowe, spiralne, siatkowe, linie proste lub zakrzywione. Urządzenie wyposażone jest w skuteczny system chłodzenia, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta.

Zabiegi, jakie można wykonać przy pomocy lasera frakcyjnego AblaLaser FG900-S to m.in.:

 • laserowe obkurczanie pochwy – światło lasera pobudza śluzówkę pochwy do wzmożonego kurczenia się, czego efektem jest jej wzmocnienie i zwężenie, a także poprawa nawilżenia;
 • laserowe odmładzanie twarzy – skutkiem intensywnej przebudowy kolagenu jest wygładzenie zmarszczek i poprawa napięcia skóry;
 • redukcja blizn potrądzikowych – zastosowanie technologii frakcyjnej wspomaga regenerację naskórka, która z czasem prowadzi do uzupełnienia ubytków tkankowych spowodowanych trądzikiem;
 • usuwanie zmian skórnych – dzięki funkcji lasera CO2 możliwa jest szybka i bezpieczna likwidacja łagodnych pieprzyków, znamion i prodawek.

Zalety laserów frakcyjnych

Laser frakcyjny jest w stanie poprawić kondycję skóry pod każdym kątem, rozwiązując różne problemy, wynikające z osłabienia włókien kolagenowych. Urządzenie to:

 • Stymuluje produkcję kolagenu w skórze.
 • Przyspiesza procesy regeneracyjne.
 • Minimalizuje widoczność zmarszczek.
 • Wygładza blizny.
 • Rozjaśnia różnego rodzaju przebarwienia (plamy starcze, melasmę).
 • Zwęża rozszerzone pory.
 • Obkurcza ścianki pochwy i zwiększa jej nawilżenie.
 • Działa wspomagająco w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Jeżeli planujesz zakup urządzenia medycyny estetycznej do swojego gabinetu, skontaktuj się z naszymi doradcami – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt z zakresu medycyny estetycznej. Zakupione urządzenie dowieziemy do Twojego gabinetu, uruchomimy i przeprowadzimy kompleksowe szkolenie.