Co potrafi urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej?

26 listopada, 2021

Fale radiowe to technologia dobrze znana w kosmetologii i medycynie estetycznej. Często łączy się ją z innymi technikami. Tak właśnie jest w przypadku urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej NeoDerm RF, gdzie połączono mikronakłuwanie z działaniem fal radiowych. Przedstawiamy możliwości tej nowoczesnej technologii.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroigieł i emitowaniu fal radiowych przegrzewających tkanki wokół nich. Narzędziem terapeutycznym jest głowica wyposażona w igły o różnych długościach. Zaletą urządzeń do radiofrekwencji mikroigłowej jest możliwość ustawienia pracy igieł na różnej głębokości w czasie trwania jednego zabiegu. Dzięki temu można dopasować terapię do każdego obszaru twarzy i ciała. Celem radiofrekwencji mikroigłowej jest stymulacja i przebudowa włókien kolagenowych, czego efektem jest odmłodzenie skóry oraz spowolnienie efektów starzenia.

Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej

NeoDerm RF to najnowsze urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej, które w LightDerm zakupisz w bardzo przystępnej cenie. Jego działanie jest równie skuteczne i sprawdzone, jak popularnych i dużo droższych odpowiedników. Urządzenie wyposażone jest w głowice z wymiennymi mikroigłami o różnych długościach. Zabieg działa na głębokości od 0,5 do 3,5 mm, w zależności od obszaru ciała, w którym jest stosowany. Temperatura, do jakiej podgrzewana jest tkanka to 55-65°C. Wszystko to sprzyja najlepszej regeneracji i odżywieniu tkanek.

Zabieg trwa około 15–20 minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest w pełni komfortowy dla pacjenta. Lekarz przesuwa delikatnie głowicą po skórze pacjenta, wykonując serię mikronakłuć przy jednoczesnej emisji fal radiowych. U osób wrażliwych może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienienie skóry po zabiegu, które znika samoistnie w ciągu 3-4 godzin. W celu złagodzenia ewentualnych podrażnień i wspomagania regeneracji zaleca się odpowiednią, delikatną pielęgnację skóry. Lekarz po zabiegu powinien poinstruować pacjenta na temat zaleceń pozabiegowych.

Działanie fal radiowych na twarz

Nakłuwanie tkanek i jednoczesne podgrzewanie ich falami radiowymi podczas radiofrekwencji mikroigłowej powoduje powstawanie drobnych punktów koagulacyjnych, które pobudzają organizm do samodzielnej, intensywnej produkcji kolagenu w skórze.Zastosowanie fal RF na twarz i ciało umożliwia:

  • regenerację i ujędrnienie skóry,lifting i poprawę napięcia,redukcję zmarszczek,poprawienie owalu twarzy,redukcję worków pod oczami,podniesienie opadających powiek,uniesienie podbródka,zwężenie rozszerzonych porów,złagodzenie stanów zapalnych, m.in. zmian trądzikowych,odżywienie tkanek,redukcję cellulitu,wspomaganie leczenia blizn i rozstępów.

Pierwsze efekty działania urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są już kilka dni po zabiegu, jednak wzmacniają się w ciągu 4–6 tygodni. NeoDerm RF prowadzi do gruntownej poprawy kondycji skóry po około 3–5 miesiącach od rozpoczęcia terapii. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 3–4 sesji w kilkutygodniowych odstępach. Efekty są wyjątkowo trwałe, jednak po pewnym czasie zaczynają zanikać. Dobrą praktyką jest przeprowadzanie radiofrekwencji mikroigłowej przypominającej co 1-2 lata.   Planujesz zakup urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej? Skontaktuj się z doradcami LightDerm – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt do Twojego gabinetu medycyny estetycznej.