INNOWACYJNE ZIMNE GŁOWICE EMITUJĄCE FALE RADIOWE

Cold RF – urządzenie do radiofrekwencji na zimno

Cold Touch to nieinwazyjna terapia falami radiowymi. Energia o częstotliwości radiowej wnika głęboko pod warstwę skóry na docelową głębokość 1-15 mm, ogrzewając obszary zabiegowe i stymulując tworzenie nowego kolagenu, aby osiągnąć napięcie zwiotczałej skóry, usunąć zmarszczki, wygładzić skórę i wyrzeźbić ciało. Chłodzenie obkurcza pory i zatrzymuje wilgoć w głębszych warstwach skóry.

Fale radiowe

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, wytwarzane przez prąd zmienny. Fale radiowe  w szerokim zakresie częstotliwości są wykorzystywane w kosmetologii w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Działanie biologiczne

W trakcie zabiegu włókna kolagenowe zostają podgrzewane do temperatury 65°C. Pod wpływem ogrzewania ulegają one skurczeniu i napięciu. Wynikiem przegrzania jest również  stymulacja fibroblastów, a tym samym odbudowa oraz wytwarzanie nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry oraz poprawy jej elastyczności i gęstości. W efekcie poprawia się owal twarzy i jej koloryt.

System chłodzacy

Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Urządzenie Cold RF wyposażone jest w głowicę z wymiennymi elektrodami, między którymi przepływa prąd. Głowica wyposażona jest w specjalny system chłodzący, który schładza ją w trakcie zabiegu i tym samym chroni skórę przed oparzeniem. Chłodzący zabieg zmniejsza pory skóry i zatrzymuje wilgoć produktów do pielęgnacji skóry w głębszej skórze. Obróbka cieplna stymuluje regenerację kolagenu i poprawia krążenie krwi i limfy.


WSZYSTKIE NASZE URZĄDZENIA PODLEGAJĄ PEŁNEMU WSPARCIU

Serwis

Dbamy o to, aby urządzenia były na bieżąco serwisowane. Jeśli pojawia się jakikolwiek problem, nasi eksperci naprawiają usterki.

Szkolenia

W ramach naszej usługi przeprowadzamy szkolenia dla pracowników z zakresu obsługi danego urządzenia. Odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię pytania, a samo szkolenie jest bezpłatne.

Gwarancja producenta

Oferowane przez nas maszyny są objęte gwarancją producenta. Oznacza to, że w przypadku usterki nasi eksperci zadbają o to, aby naprawić bądź wymienić maszynę, jeśli naprawa nie będzie możliwa.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Na czym polega działanie zimnej radiofrekwencji?
Częstotliwość radiowa ze sprzężeniem pojemnościowym (CRF) wykorzystuje wyjście „+” „-”. Ładunki elektryczne generują ruch, wirowanie, tarcie, kolizję z ładunkami „+” „-” w ludzkim ciele, co powoduje zwiększenie temperatury do 65-70℃. W następstwie wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, a metabolizm komórek tłuszczowych zostaje przyspieszony.
Czy fale radiowe wykorzystywane w zabiegu są szkodliwe?
Zabiegi na bazie fal radiowych są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne. W trakcie procedury nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Zabieg nie jest bolesny– podczas procedury odczuwane jest delikatne odczucie chłodzenia.
Jaka jest częstotliwość zabiegów radiofrekwencji?
Zabieg nie jest jednorazowy, składa się on od 4 do 8 sesji zabiegowych, w zależności od kondycji skóry i miejsca zabiegowego.
Ile trwa zabieg z użyciem Cold RF
Czas trwania uzależniony jest od okolicy zabiegowej: twarz ok 20-30 min, twarz, szyja, dekolt- 30-40 min min, okolica oka- 10 min, ciało- od 20 do 60 min.
YouTube video

Lifting bez skalpela

Przyspieszenie przemiany materii

Promieniowanie RF w znacznym stopniu jest absorbowane w podskórnej tkance tłuszczowej, mięśniach, płynach ustrojowych i narządach miąższowych. Wzmożenia tempa przemiany materii, a co za tym idzie podwyższenie temp. o 1°C, powoduje wzrost tempa przemiany materii o 3,6%.

Dotlenienie i odżywienie

Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone. Wspomagają rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwiększenie ich przepuszczalności przez co poprawiają dotlenienie i odżywienie skóry oraz usprawniają mikrocyrkulację .

Skuteczność

Zastosowanie fali radiowej jest niezwykle skuteczne w  minimalizacji zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, modelowania owalu twarzy i poprawy jej wyglądu oraz w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki w zabiegach na ciało.