Coolderm 360 Alpha – sprawdzone urządzenie do kriolipolizy

26 listopada, 2021

Kriolipoliza to stosunkowo nowy zabieg wyszczuplający, który opracowany został na początku XXI wieku. Charakteryzuje się niską inwazyjnością i wysoką skutecznością w redukcji tkanki tłuszczowej. Eliminacja komórek tłuszczowych odbywa się poprzez ich zamrażanie, bez szkody dla tkanek sąsiadujących. Dlaczego warto zainwestować w urządzenie do kriolipolizy? Wyjaśniamy.

Kriolipoliza – nowoczesne podejście do wyszczuplania

Kriolipoliza to zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest nieinwazyjne wyszczuplanie i modelowanie sylwetki. Procedura polega na intensywnym schłodzeniu wybranego obszaru ciała, czego efektem jest uszkodzenie komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są przez organizm na drodze procesów metabolicznych. Chłodzony jest tylko fałd skóry, który jest zassany. Zabieg nie ma wpływu na okoliczne tkanki i narządy.

W zależności od obszaru zabiegowego kriolipoliza trwa od 40 do 60 minut. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Do jego wykonania nie stosuje się znieczulenia. Jest bezbolesny i komfortowy. Podczas kriolipolizy skóra pacjenta zabezpieczana jest specjalną membraną, której zadaniem jest zapewnienie pełnego komfortu i bezpieczeństwa terapii. Następnie specjalista umieszcza w miejscu zabiegowym głowice, które zasysają fałdy skórne i zaczynają poddawać je chłodzeniu.

Jakie urządzenie do kriolipolizy będzie najlepsze?

W LightDerm mamy do zaoferowania naszym klientom najnowocześniejsze urządzenie do kriolipolizy – Coolderm 360 Alpha. Zastosowano w nim innowacyjną technologię chłodzenia, która jest wyjątkowo precyzyjna oraz technologię podciśnieniową. To wszystko wpływa na jego wysoką skuteczność, która jest o ponad 18% wyższa niż w przypadku innych urządzeń do kriolipolizy.

Głowice urządzenia mają różne kształty i rozmiary, są elastyczne i ergonomiczne, dzięki temu dopasowują się do konturu ciała niezależnie od miejsca zastosowania. Tkanka tłuszczowa podczas zabiegu jest zasysana przez głowicę ssącą, a jej temperatura zostaje obniżona do ustalonej temperatury, wynoszącej od -5 do -10℃. W efekcie komórki tłuszczowe (adipocyty) krystalizują się i stopniowo obumierają (ulegają apoptozie). Układ limfatyczny oraz wątroba biorą udział w stopniowym usuwaniu uszkodzonej tkanki tłuszczowej z organizmu.

CoolDerm 360 Alpha to urządzenie o bardzo wysokim profilu bezpieczeństwa. Sprawdza się w przypadku każdego rodzaju skóry i można stosować je na różnych partiach ciała, nawet tak delikatnych, jak szyja czy podbródek. Nie zaleca się wykonywania zabiegu jedynie osobom, które mają problemy skórne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieustabilizowaną cukrzycę oraz inne choroby przewlekłe, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Efekty po zabiegu kriolipolizy

Urządzenie do kriolipolizy służy do wyszczuplania wybranych obszarów ciała, zwłaszcza: podbródka, ramion, brzucha, podbrzusza, ud, łydek, pośladków. Zabieg pozwala na długotrwałe usunięcie tkanki tłuszczowej z danego miejsca. Ważne jest jednak, aby pacjent jednocześnie przestrzegał zdrowej diety i był aktywny fizycznie. Wówczas efekty modelowania sylwetki utrzymują się najdłużej.

Bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy pacjent może doświadczyć drętwienia zamrażanego obszaru. Inne możliwe skutki uboczne to lekkie zaczerwienienie, zasinienie oraz delikatny ból w tym miejscu. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Ciało po kriolipolizie potrzebuje czasu, aby przeprowadzić procesy naprawcze i detoksykujące. W związku z tym optymalne efekty zabiegu w postaci wyszczuplonego i ujędrnionego ciała pojawiają się stopniowo w ciągu 4-12 tygodni.Planujesz zakup urządzenia do modelowania sylwetki? Skontaktuj się z doradcami LightDerm – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt do Twojego gabinetu medycyny estetycznej.