Urządzenie do hydrodermabrazji – dlaczego warto mieć je w ofercie gabinetu medycyny estetycznej?

17 listopada, 2021

Pacjenci klinik medycyny estetycznej poszukują coraz mniej inwazyjnych zabiegów na twarz, które jednocześnie będą dawały spektakularne efekty. Nic więc dziwnego, że popularność tzw. zabiegów bankietowych rośnie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje hydrodermabrazja. Sprawdź, dlaczego warto zaproponować ją swoim pacjentom.

Co to jest hydrodermabrazja?

Hydrodermabrazja, nazywana też mikrodermabrazją wodną i „hollywoodzkim odświeżaniem twarzy” (ze względu na popularność wśród celebrytów), umożliwia intensywne złuszczenie naskórka oraz nawilżenie skóry. Głęboko oczyszcza i nawadnia, ale nie powoduje przy tym widocznych podrażnień. Zabieg ten często określany jest jako bankietowy. Oznacza to, że efekty terapeutyczne są natychmiastowe – bezpośrednio po zabiegu skóra staje się gładka i odświeżona, a pacjent nie musi przechodzić przez długą rekonwalescencję.

Zabieg ten łączy w sobie oczyszczanie mechaniczne (dermabrazja wodna) z zastosowaniem substancji aktywnych, m.in. kwasu hialuronowego, kwasu glikolowego, kwasu salicylowego, witamin czy antyoksydantów. W pierwszej kolejności skóra traktowana jest strumieniem wody o odpowiednim ciśnieniu, który delikatnie złuszcza martwy naskórek, a głowica ssąca skutecznie go usuwa. Podczas zabiegu na powierzchni skóry tworzą się cząsteczki wodoru (H2), które reagują z wodą aplikowaną podczas hydrodermabrazji. Dzięki temu substancje aktywne wnikają głęboko do skóry właściwej.

Zalety urządzenia do hydrodermabrazji HI-SKIN I

Platforma HI-SKIN I, którą znajdziesz w naszej ofercie, to wielofunkcyjne urządzenie do hydrodermabrazji. Wyposażona jest w 6 głowic zabiegowych:

  • głowicę do hydrodermabrazji,
  • głowicę „zimny młotek”,
  • głowicę, emitującą bipolarne fale RF,
  • głowicę, wytwarzającą mikrofale,
  • głowicę ultradźwiękową,
  • atomizer do wtłaczania substancji aktywnych.

Taka budowa urządzenia do hydrodermabrazji umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do różnych potrzeb skóry. Przy pomocy tego sprzętu można podjąć walkę z wieloma niedoskonałościami skóry twarzy, m.in.: rozszerzonymi porami, zmarszczkami, nadmiarem sebum, trądzikiem, suchą skórą, zrogowaciałym naskórkiem, ziemistą cerą.

Spośród innych zabiegów oczyszczających hydrodermabrazja wyróżnia się tym, że w mało inwazyjny sposób pozwala na wtłoczenie substancji odżywczych do głębokich warstw skóry. Badania wykazały, że zastosowane podczas zabiegu składniki aktywne mają duży współczynnik wchłaniania, około 94%.

HI-SKIN I to inteligentne urządzenie posiadające 7-calowy ekran dotykowy. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Umożliwia szybkie ustawienie parametrów zabiegu i sprawne przeprowadzenie procedury. Dzięki dopracowanej technologii hydrodermabrazja jest komfortowa dla pacjenta. Nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych odczuć, ani nie wymaga rekonwalescencji.

Dlaczego warto zaoferować dermabrazję wodną?

Hydrodermabrazja to wyjątkowo skuteczny i mało inwazyjny zabieg pielęgnacyjny na twarz. Istnieje niewiele przeciwwskazań do jego zastosowania. W wersji podstawowej, bez fal radiowych, mikrofal, ultradźwięków i kwasów, może być wykonywany nawet u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dermabrazja wodna nie tylko doskonale złuszcza martwy naskórek i nawadnia skórę, ale przede wszystkim odmładza, poprawia napięcie skóry, redukuje zmarszczki, wyrównuje koloryt cery. Skóra po zabiegu staje się gładka i rozjaśniona. Efekty widoczne są niemal od razu po wyjściu z gabinetu. Hydrodermabrazja, jako zabieg bankietowy, to dobra propozycja dla pacjentów, którzy chcą szybko odświeżyć cerę przed ważnym wyjściem, np. przed nocą sylwestrową, ślubem czy innym wydarzeniem.Planujesz zakup urządzenia do modelowania sylwetki? Skontaktuj się z doradcami LightDerm – pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt do Twojego gabinetu medycyny estetycznej.